O czym będzie książka ?

Ostatnimi czasy bardzo wiele osób pyta kiedy zorganizuję jakieś szkolenie lub czy mogą przyjechać na staż. Otóż nigdy nie ma na tyle czasu, aby zająć się organizacją takiego przedsięwzięcia jak jakaś konferencja lub większe szkolenie. Zawsze jest coś innego do zrobienia i nie mogę się do tego zabrać. 

W związku z tym, postanowiłem że zbiorę wszystko w jednym miejscu i napiszę kilka stron przemyśleń i podzielę się jednocześnie swoją wiedzą i doświadczeniem w prowadzeniu treningu zarówno w klubach jak i treningu indywidualnego. Długo dojrzewałem do napisania swojej książki. Przecież wiele osób teraz wydaje swoje pozycje. Pomyślałem, że w dzisiejszych czasach jest tak wiele literatury na rynku, tyle wiadomości w internecie i wiele dostępnych multimedialnych publikacji, że moja wiedza zniknie gdzieś w czeluściach, przepadnie i nikomu nie przyniesie żadnego pożytku.

Po dwóch miesiącach na urlopie zebrałem siły i wreszcie zasiadłem do pisania. Zastanawiałem się długo w jakiej formie podzielę się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem. Wolny czas poświęciłem na czytanie różnych publikacji i artykułów, po przeczytaniu których doszedłem do wniosku że muszę odpocząć. Tak. Odpocząć. Ja tu na urlopie, wypoczęty, pełen energii, a musze odpocząć. Niestety. Większość z publikacji, które miałem okazję przeczytać napisane było językiem akademickim. Wymagało od czytelnika nieustannego skupienia i poświęcenia wiele uwagi na zrozumieniu tekstu. W związku z tym postanowiłem, że użyje tutaj języka prostego, zrozumiałego przez wszystkich. W zamierzeniu będzie to książka dla wszystkich. Dla zawodników, trenerów, nauczycieli i rodziców.

Postaram się podzielić z Wami moimi doświadczeniami, spostrzeżeniami w sposób przystępny, w taki aby czytając nie trzeba było się zastanawiać o co chodzi. Chcę, aby każdy czytelnik wyniósł z tej książki jak najwięcej wiedzy, aby pomogła w pracy i życiu nie tylko zawodowym trenerom, nauczycielom, ale także rodzicom, aby zrozumieli jak ważne jest stworzenie optymalnych warunków rozwoju dla swoich dzieci.